Čo spôsobuje tvrdá voda? Vodný kameň

 

Tvrdá voda spôsobuje nános vodného kameňa na obkladačkách , sprchových kútoch, toaletách, vodovodných batériách a samozrejme na Vašich domácich spotrebičoch ako je automatická práčka, umývačka riadu, boiler, kotol.

Tvrdá voda a zmäkčovač vodyMydlo v tvrdej vode málo pení a zanecháva film na stenách umývadla. Takýto film má za následok horšie čistenie a tým možnosť množenia baktérií. Tvrdá voda spôsobuje nános vápenatých usadenín v rozvodoch teplej vody a tým pomalé zníženie prietoku vody až k postupnému úplnému upchaniu.

Najlepšie riešenie ako predchádzať problémom s vodným kameňom je používať vodu mäkkú. V minulosti sa zachytávala do sudov dažďová voda. Táto sa používala na pranie, lebo bola mäkká a mydlo dobre penilo. Ale dnes takéto riešenie nie je možné. Ako studničná, tak aj mestská voda je prevažne tvrdá.

Najefektívnejším a ekonomickým riešením pre použitie v rodinných domoch je úprava vody pomocou zmäkčovača vody. Najmodernejšie zmäkčovače vody sú označené ako ECO . Ekonomické a ekologické riešenie pre klienta a našu planétu.

 

ÚPRAVA VODY V DOMÁCNOSTIACH

pripravujeme stránku a Eshop k úprave vody v domácnostiach pomocou filtreačných a zmäkčovacích elektrických zariadení. V cene zmäkčovačov vody bude zarátaná cena za prístroj a odborná montáž zariadenia. Cena dopravy bude stanovená individuálne